E-Devlet Adli Sicil Belgesi

E- devlet gün geçtikçe hizmetlerini daha fazlalaştırarak bizlere daha iyi hizmetler sunmaya devam ediyor. E-Devlet sayesinde artık adli sicil belgenizi adliyelere gitmeden alabilirsiniz. Gerekli durumlarda ise kurumlarla paylaşabilirsiniz. 

E- Devlet Adli Sicil Kaydı Almak

E-devlet sitesinden adli sicil belgesini e-devlet şifresi olan herkes alabiliyor. E-devlet yardımı ile adli sicil belgesi almayı resimlerle anlatalım:

E-devlete giriş için tıklayalım. Karşımıza aşağdaki ekran gelecektir. T.C kimlik numaramızı ve e-devlet şifremizi girip Gönder butonuna tıklıyoruz:

e-devlet-mahalle-polisi-bir

Gelen Ekranda Sol menüde Sorgulamalar butonunu tıklıyoruz:

adli-sicil-belgesi-alma

Adalet Bakanlığı işlemleri sıralamasında Adli Sicil Kaydı Sorgulama butonunu tıklıyoruz:

adli-sicil-belgesi-almak

Aşağıdaki gelen ekranda bilgilndirme yazısını okuyup Devam Et butonunu tıklıyoruz:

e-devlet-adli-sicil-belgesi-alma

Devam et butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki ekranı göreceğiz. Buradaki bilgileri gereken şekilde doldurup, Sorgula botonuna tıklıyoruz:

e-devlet-adli-sicil-belgesi-almak

Sorgula butonunu tıkladıktan sonra adli sicil belgemizi aşağıdaki ekranda görebileceğiz. İstersek dosyayı indir butonuna tıklayarak dosyayı bilgisayarımıza indirebiliriz:

adli-sicil-belgesi-sonuc

 

Yorum ekle

Konunun daha açık güncel ve eksik bilgiler içermeyecek şekilde olmasını sağlamak amacıyla Yazdığınız Yorumlar ile Kamusal Rehber çalışmasına katkıda bulunduğunuz için Teşekkür Ederiz.


Güvenlik kodu
Yenile